Naši žiaci opäť zvíťazili a to v detskej atletike v ďalekej Krupine.
Blahoželáme!
Naši žiaci opäť zvíťazili a to v detskej atletike v ďalekej Krupine.
Blahoželáme!
Naši žiaci vyhrali PRVÉ A TRETIE MIESTO v okresnom kole základných škôl v streľbe zo vzduchovej pušky. Blahoželáme a tešíme sa z úspechu a držíme palce na krajskom kole v Sliači.
Vitaj, vitaj, Mikuláš,
čo v batohu pre nás máš?
Cukríky i čokoládky
a či dáky perník sladký?
Celý rok sme poslúchali,
aj si uši umývali.
Žiaden z nás sa nebil veru,
na kolene nemal dieru.
Tak ako sme sľúbili,
všetci sme sa ľúbili.
Rýchlo, rýchlo rozbaľ vrece,
nikto z nás už čakať nechce.
Výtvarná súťaž Ochranárik čísla tiesňového volania 112 a civilnej ochrany.
Okresná súťaž OÚ V Revúcej - OKRaCO. Téma:,, Záchranári na lúke, v lese, v horskom teréne".
Dňa 2. decembra 2019 sa v Revúcej uskutočnilo vyhodnotenie a ocenenie súťaže, vernisáž a predvedenie techniky Hasičského zboru.
Ocenený : ŠTEFAN KONDÁŠ, 5.roč., kategória - 2. stupeň ZŠ : 2.MIESTO.
Dostal diplom a hodnotné vecné ceny. Štefana pripravila p. uč. Gérecová
Objav v sebe talent – výchovný koncert, v ktorom Miroslav "Bruise" Žilka pútavou formou motivuje žiakov k tancovaniu a k pohybu. V každom z nás je skrytý talent a Miroslav svojim príkladom chce pomôcť žiakom tento talent objaviť.
Miroslav ako finalista („Československo má talent“, nemeckého „Das Supertalent“ a rakúskej „Die Grosse Chance“) predviedol počas programu výnimočné choreografie z týchto talentových televíznych show.
Taktiež využil svoje už 20-ročné tanečné skúsenosti ako tanečník a choreograf, pričom žiakov naučil niekoľko zaujímavých tanečných krokov a zapojil ich aj do tzv. tanečného „Battle“ o zaujímavé ceny.
Miroslav počas programu vysvetlil podstatu moderných „street dance“ tanečných štýlov.
Program tiež obsahoval jeho skutočný životný príbeh, v ktorom musel bojovať, aby si splnil svoj sen a mohol sa stať tanečníkom známym nielen na Slovensku, ale aj vo svete.
Riaditeľstvo Základnej školy v Sirku oznamuje, že celoslovenské testovanie žiakov 5. ročníka známe pod názvom T-5 2019, sa uskutoční v stredu 20. novembra 2019 z predmetov matematika a slovenský jazyk a literatúra.
Vedenie ZŠ v Sirku oznamuje, že od 2. novembra 2019 sme súčasťou projektu DETSKÁ ATLETIKA.
Všetci záujemcovia o atletiku sú vítaní.
Bližšie informácie Vám poskytne PaedDr. Tomáš Štefko
Dňa 13. novembra 2019 sa v Gymnáziu Martina Kukučína v Revúcej uskutočnilo okresné kolo v basketbale žiakov ZŠ za účasti 7 družstiev, s celkovým počtom 77 chlapcov.
Naši žiaci sa opäť umiestnili na najvyšších priečkach a obsadili 3. miesto. Ďakujeme a blahoželáme!
Dňa 13. novembra 2019 potešilo našich žiakov Divadlo Portál so svojim divadelným predstavením Zlatá rybka.
Ide o novodobú adaptáciu rozprávky Zlatá rybka od A. S. Puškina. Prostredníctvom veselého príbehu rybára a jeho chamtivej ženy sa hra vracia k hodnotám, na ktoré musí v rozprávkovom príbehu dvoch ľudí upozorniť až rozprávajúca rybka.
Dňa 8. novembra 2019 usporiadalo Centrum voľného času na Kollárovej ulici v Revúcej v spolupráci s Gymnáziom Martina Kukučína v Revúcej 1. turnaj vo florbale mladších žiakov.
Naši žiaci sa umiestnili na krásnom 3. mieste. Gratulujeme!
Okresné kolo v bedmintone žiakov ZŠ v Revúcej vyhrali naši žiaci Patrik Horváth, Dušan Čonka a Matúš Boldi. Blahoželáme.
30. október (streda) až 31. október 2019 (štvrtok).
Školské vyučovanie sa začne 4. novembra 2019 (pondelok).
Aká je skutočná hodnota peňazí? Čo všetko si za ne môžeme kúpiť? Prečo sa dokážu peniaze jednoducho minúť? Aj na tieto otázky hľadali žiaci odpovede počas hodín finančnej gramotnosti, ktoré sa konali 18.10.2019 v našej škole pre žiakov 5.-9. ročníka.
Priviesť deti k pochopeniu zmyslu peňazí nie je jednoduché. Svetom peňazí žiakov sprevádzali učiteľky V. Gyömbérová a M. Dúžiková, ktoré pripravili spoločný úvod o histórii peňazí a pripravili úlohy pre skupiny, v ktorých žiaci ďalej aktívne pracovali.
Všetky aktivity kopírovali situácie z bežného života a smerovali k tomu, aby učenie prebiehalo hravou formou a deti čo najviac zaujalo.
Prepočítavali cudzie meny na eurá a naopak, pracovali s interaktívnymi cvičeniami o peniazoch, predbiehali sa v skladaní pexesa z euromincí a nakoniec vytvorili svoju eurobankovku aj s ochrannými prvkami.
Všetky skupiny boli veľmi aktívne a všetci si zaslúžia pochvalu.
Mgr. Miroslava Dúžiková
Týždeň plný ochutnávania a zábavy je za nami... Aj my, žiaci 3. ročníka, sme sa aktívne zapojili do aktivít spojených s jedlom, jedením, zdravou stravou. Každý deň sa niesol v duchu spoznávania niečoho nového, iného, možno zatiaľ nepoznaného.
V pondelok sme si urobili výstavku tekvíc, ktoré majú krásne jesenné farby. Obdivovali sme ich rôzne tvary, veľkosť, vôňu, dozvedeli sme sa o tom, ako sa dajú využiť, či už v kuchyni alebo jednoducho, na dekoráciu. Tí, čo sme sa stretli popoludní počas záujmového krúžku, sme mali o zážitok navyše! Vlastnoručne sme si pripravili chutný koláčik, ktorý z taniera zmizol oveľa skôr, ako trvala príprava J.
Utorok bol zdravý a sladký. Ovocný šalát z jabĺk, hrušiek, banánov a hrozna sme si osladili medom od miestneho včelára.
V stredu nám v triede pribudla výstavka zeleniny. Rozprávali sme sa o tom, kde všade zeleninu používame, aké vitamíny obsahuje, prečo je pre nás dôležitá...
Ovocie a zelenina sa objavila aj vo štvrtok. Na čítaní sme sa dozvedeli, že: „Dobré príbehy voňajú ako upečené jabĺčka.“ Na matematike sme nakupovali v obchode, na slovenskom jazyku sme si zopakovali pomocou dvojsmerovky, ako delíme ovocie. Na výtvarnej výchove sme „naplnili“ poháre jabĺčkami, ktoré sme „zavarili“ a odložili na zimu.
V piatok sme sa tešili na zdravú desiatu, ktorú sme si pripravili v škole. Cereálie s mliečkom všetkým chutili a pri zábavných školských úlohách sme opäť niečo nové naučili.
Tieto dni nám ubiehali veľmi rýchlo, stále sme očakávali, čo nové sa dozvieme, či niečo nové skúsime, ochutnáme... Veľa sme pracovali, spolupracovali, navzájom sme si pomáhali a dostali sa úspešne do cieľa. Najviac by sme si želali, aby sa v školskej taške objavilo na desiatu jabĺčko nielen počas jedného týždňa v roku, ale aspoň raz každý týždeň. Lebo kde sú v jedálničku zdravé potraviny, tam nemusí chodiť často lekár...
Mgr. Zuzana Háková
Mgr. Ľubomír Jambrich, riaditeľ školy rozhodol:
o udelení riaditeľského voľna
na deň 22. október 2019 (utorok)
pre všetkých žiakov školy z organizačných dôvodov.
Vo vyučovaní sa bude pokračovať dňa 23.10.2019 (streda).
Ako to posledné roky býva zvykom, aj tento rok sme si v škole pripomenuli, aký veľký význam má pre náš život a náš organizmus mlieko. 28. september je vyhláseným Dňom mlieka na školách. Podstatou tohto dňa je oslava významu mlieka v školách. Je to aj spôsob, ako upozorniť na dôležitosť pitia mlieka v školách a na jeho zdravotné prínosy pre rastúce deti.
Mlieko pozná azda úplne každý. Je to tekutina, ktorá dáva život a je našim hlavným zdrojom prísunu vápnika. A ten je predsa veľmi dôležitý pre stavbu kostí, zubov, ale aj celkového stavu organizmu a zdravia človeka. A tak sme si aj my spolu s našimi najmenšími pripomenuli tento deň. Ako každý rok sme pre nich pripravili rôzne súťaže ako papanie korbáčikov na čas, ochutnávka mliečnych výrobkov, pitie mliečka na čas, ktoré sme obohatili prezentáciou o mlieku, ktoré je potrebné pre ich zdravie. Cieľom je poukázať a vyzdvihnúť mimoriadne nutričné vlastnosti mlieka a inšpirovať deti k tomu, aby mlieko zaradili do svojej každodennej stravy.
Mgr. Michaela Szantóová
Výchovný koncert a nábor do dychovky
... odvtedy chodila malá Matilda do knižnice každý deň a čítala.
Po prečítaní príbehu tretiačky Matildy v našej čítanke, sme sa aj my vybrali na návštevu obecnej knižnice. Na cestu nám svietilo slniečko a teta Viki nám povedala pár základných informácií. Potom sme sa rozbehli medzi police plné kníh. Najviac nás, samozrejme, zaujali knihy pre nás, teda rozprávkové. Chlapci si našli knihy o Troch pátračoch, dievčatá zaujali tie o zvieratkách a princeznách. Keď sme si ich dosýtosti „ochytali“, prišla tá chvíľa, kedy nám pani učiteľka niečo prečítala. Záhada Strašidelného zámku nás zaujala na prvé počutie a ak by sa dalo, iste by sme si ju zobrali domov okamžite... Chvíľu neskôr sme sa z iného príbehu dozvedeli, ako si psíček poranil labku na rozbitom skle a ako šikovne mu mačička zašila roztrhnuté gaťky.
Čas strávený v knižnici nám veľmi rýchlo a príjemne ušiel a už teraz sa tešíme na nové príbehy schované v detských knihách...
Mgr. Zuzana Háková
Leto plné horúcich dní, oddychu pri vode, cestovania a sladkého času bez povinností sa končí.
2. september 2019 otvoril brány všetkých škôl, aj tej našej.
V tomto roku sme privítali 219 žiakov z toho 40 prvákov a 16 žiakov nultého ročníka.
Tento školský rok bude pre jedných z nás prvým a pre iných zase posledným. Prvýkrát prekročili brány školy naši prváčikovia i malí žiačikovia nultého ročníka. Možno trochu bojazlivo, no určite plní očakávania. Tými druhými sú naši deviataci, ktorí majú pred sebou náročný, ale veľmi dôležitý rok. Čaká ich výber vhodnej strednej školy a začiatok novej životnej etapy.
Nielen prvákom a deviatakom, ale všetkým žiakom i učiteľom našej školy prajeme šťastné vykročenie do nového školského roka 2019/2020, dobré zdravie, veľa šťastia a pohody pri prekonávaní prekážok, ktoré nám život prináša.
Na Jána 24.júna 2019 sme sa tešili pohľadmi... Bolo nás 40 žiakov a štyria dospelí. Odborná pracovníčka z Národného parku Muránska planina pani Ing. Janka Šmídtová nám bola odbornou i ľudskou oporou počas celého dňa.
Cesta autobusom nám veselo ubiehala. My žiaci vo veku od 10 do 15 rokov, zopár náhradníkov bolo aj mladších, sme netrpezlivo čakali, čo bude ďalej. Trošku sme sa báli, lebo v nedeľu ( predchádzajúci deň) dosť pršalo, ale vyčasilo sa. To bolo jednoznačne dobré znamenie.
Pricestovali sme do Muráňa. Tam sme navštívili informačné centrum národného parku Muránska planina. Pani Ing. Janka Šmídtová nás oboznámila s flórou (rastlinstvom) a faunou (živočíchmi) Muránskej planiny. Samozrejme, že sa máme správať podľa pokynov, ktoré vydala správa NP. Chodili sme po vyznačených chodníkoch..... , netrhať zbytočne rastlinya pod. Všetko je v podstate chránené... Je to les, príroda, ktorá patrí celému národu, lebo je veľmi, veľmi vzácna. Nachádza sa tam endemit- rastlinný druh, ktorý nikde inde vo svete nenájdeme, a to lykovec muránsky.
Potom sme sa autobusom vyviezli k vyvieračke Muránky na lúku k syslíkom a somárikom. Tie tam žijú v symbióze - pekne spolu... Syslíky majú nory v zemi a somáriky sa pasú na lúke. Kŕmili sme ich. Čím? Piškótami, semienkami slnečnice, mrkvičkou, jabĺčkom. Veruže sme sa natešili z ich blízkej prítomnosti. Jedli nám i z ruky- malé, väčšie, najväčšie sysle. Odvážnejší vytrčili ruky k somárikom. Bolo to zábavné, ako syslíky pobehovali a vytŕčali hlavičky z dier.
Čakala nás cesta na Veľkú lúku. Prešli sme pri lúke, kde sa zvyknú pásť koníky. Odtiaľ sme šli pešo až k chate pod hradom. Pani Janka nám rozprávala o zvieratách, hmyze, stromoch, ale i o značkách na stromoch, čo znamenajú. Boli sme zvedaví, kým sme vo vyschnutej kaluži nezbadali stopu... medveďa. Nebola veľká ale ani malá. Zbystrili sme pozornosť a šli ďalej. Pri chate sme sa najedli a pozreli si pomník posledných majiteľov hradu. Po strmých kamenných schodoch sme sa horko-ťažko dostali až na hrad. Tí odvážni a silní zobrali na plecia i vrecia s pieskom, ktorý potrebujú robotníci pri oprave hradných múrov. Pani inžinierka nám popísala históriu "nášho" hradu, ktorý patrí k najvyššie položeným. Najviac nás zaujali nádherné vyhliadky z rôznych svetových strán. Museli sme dávať na seba pozor, ale ešte nás čakala pešia túra do obce Muráň.
Napokon sme ju úspešne zvládli, ale" hračka" to nebola. Niektorí sa poriadne zapotili. V Revúcej sme dostali zimnú odmenu- zmrzlinu. Cestou domov sme si aj zaspievali, ale nikdy nezabudneme na náš výlet, ktorý nám dokázal, akú nádhernú prírodu i históriu máme v našom kraji. Cestičkou medzi stromami sme si viac pomáhali ako zvyčajne, ba skoro vôbec sme sa nehádali. Uvedomovali sme si, že "toto všetko" treba navždy ochraňovať. A tak trošku sme sa stali lepšími...
Mgr. Ingrid Gérecová
Powered by aSc EduPage